تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: لجاجت
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
عواقب لجاجت جوونا در هر زمینه ای (ازدواج، ادامه ی تحصیل، یافتن شغل، ادامه به کار و ...) چی میتونه باشه. و یا اصلا علت لجاجت جوونا چیه و چجوری میشه باهاشون برخورد کرد؟
(۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ صبح)fatima_hs نوشته: [ -> ]عواقب لجاجت جوونا در هر زمینه ای (ازدواج، ادامه ی تحصیل، یافتن شغل، ادامه به کار و ...) چی میتونه باشه. و یا اصلا علت لجاجت جوونا چیه و چجوری میشه باهاشون برخورد کرد؟

vali man aslan ghabul nadaram harfike mizani ro ina k lejajat nist tafavote nasl hast: salam kheyli dust dashtam midunestam chand salete
in ye tafavote nasle na lejajat
همیشه هم نمیشه معنی لجاجت براش تعریف کرد گاهی اون جوون طفلکی میخواد خودش رو نشون بده یا به همه بگه آقا منم میتونم یه کاری رو شروع کنم و همه یا صریحا" باهاش مخالفت میکنن یا نه هیچی بهش نمیگن و نگاش میکنن تا سرش به سنگ بخوره، آخ از اینکه یه جوون جلوی خونوادش و بقیه ضایع بشه و اونوقت دیگه نمیشه بهش اعتماد به نفس داد به نظر من همیشه لجاجت نیست
لجاجت....
یک کلمه خیلی ساده و پر معنی.که تو جوانی اسمش میشه غرور...
به نظر من که صد در صد احتمال خطا توش هست برای اینکه یه جوان غرورش نشکنه باید اجازه داد تا اونی که تو دلشه رو بیان کنه بعد با منطق جاهایی که ایراد داره واسش توضییح داد بعد اینجاس که اگه راضی نشد بدون هیچ دخالت باید بگذاریم کارش رو انجام بده.
صد در صد به مشکل میخوره و اینجاس که میاد پیش اونی که نصیحتش کرده و میگه حرفت درست بود.با این ترفند مطمئنا نه غرور جوان میشکنه نه از پدر مادرش خورده میگیره نه به خاطر همین شکسته شدن غرور به بیرون کشیده میشه نه هزااااااااااااار جور گناه از قبیل چشم چرونی و زنا و هرچیز دیگه آلوده میشه و میشه حس کرد که دلیل خیلی از این چیزا تو تطرافمون همون شکسته شدنه غروره...
لینک مرجع