تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: نکات مشاوره ای: خواستگاری
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
خواستگاری

1.
ضایع نمی شوند : پسرها فکر نکنند با جواب منفی خانواده دختر ضایع می شوند چون در عرف مردم ضایع شدن محسوب نمی شود

2.
دروغ گفتن در مورد مشخصات: به خواستگار اینترنتی بخاطر عدم اعتماد در مورد مشخصاتم دروغ گفتم الان چه کنم

جواب: واقعیت را بگویید که علت، عدم اعتماد بوده چون اگر ایشان آدم معقولی باشد بی اعتماد نمی شود شود بخاطر اینکه رعایت احتیاط در اینترنت برای دختر کاملا لازم است وگرنه ممکن است کسی با دانستن مشخصات او با تهدید از وی سو استفاده کند

3.
زود وابسته شدن به خواستگار: جواب: شاید علتش این است که وقتی تو او را می پسندی می گویی تمام است و ازدواج می کنیم پس تا وقتی حتمی نشده جلوی دلت را بگیر و به عنوان غریبه به او نگاه کن و نه تنها به خودت امید نده بلکه بگو: هنوز هیچی معلوم نیست

4.
اشنایی همزمان با چند نفر: خواستگارم با غیر من هم در حال آشنا شدن است ادامه بدهم یا نه جواب: اگر اشنایی او با آنها برای انتخاب همسر باشد و حدود شرعی را هم رعایت کند کارش بد نیست

5.
خواستگارم چرا رفت و نیامد: جواب: خواستگاری زمان انتخاب است و هر کدام می تواند به هر دلیل ادامه ندهد یعنی ممکن است فرد دیگری را پسندیده باشد یا اینکه دیگران رای او را زده باشند

اگر بگویید چرا عذر خواهی و اعلام انصراف نکردند عرض می کنم بسیاری از مردم انصراف خود را با ادامه ندادن اعلام می کنند علاوه بر اینکه دلیلی برای عذر خواهی نیست چون خطا نکرده اند

6.
نقطه قوت خواستگاری: این است که سبب ایجاد عشق نمی شود بلکه به یک انتخاب عاقلانه با مشورت والدین کمک می کند و به همین دلیل ضریب پایداری خانواده را بالا می برد

7.
بیان رابطه قبلی برای خواستگار: در صورتی که او بعدا نمی فهمد، گفتنش اشتباه است چون دل چرکین شده و می خواهد بداند که نحوه رابطه و مقدارش چقدر بوده و دلش آرام نیست و بدبینی او را بیشتر می کند یا ازدواج را به هم می زند علاوه بر اینکه اعتراف به گناه گناه است،

8.
مخفی کردن ازدواج سابق از خواستگار: ممکن است منجر به جدایی شود منتها اگر دختر بخاطر علاقه نتواند دل بکند و ریسک جدایی را بپذیرد می تواند طوری خود را در دل او جا کند که طلاق برایش سخت شود اما در عین حال دختر باید بداند که این مساله ممکن است ضربه بزرگی به پسر بزند چون احساس عدم صداقت می کند و بخاطر علاقه دچار دو دلی شدید می شود و در صورت طلاق هم خسارت مالی زیادی نصیبش می گردد و شاید در ازدواج بعدی هم دچار مشکل شود 9.مخفی کردن عیوب اطرافیان: اگر او خواهد فهمید و برایش خیلی مهم است باید به او گفته شود اما اگر نخواهد فهمید و یا اهمیت چندانی برایش ندارد گفتنش لازم نیست
لینک مرجع