تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: سوال مهم در مورد قرائت قران
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با عرض سلام
لطفا به من بگید که چه حروفهایی از قران برای تلاوت باید با نوک زبان خوانده شوند؟
بین حروفها شک دارم
سلام :

من تا اون جایی که می دونم "ث" و"ذ" دو حرفی هستند که باید با نوک زبان خونده بشن .
امیدوارم که اشتباه نکرده باشم و تونسته باشم کمکتون کنم .
از دوستان دیگه هم خواهش می کنم تا اگه پاسخ صحیح سوال این دوستمون رو می دونن کمک کنن .

التماس دعا ...
سلام
بعد از چندوقت بالاخره یکی جواب سوال را داد،تالار چند وقتی هست که بحث ها کم شده و بچه ها شرکت نمی کنند،این محیط های معنوی را ارج بدید چون هم برای ارتقای خودتون و دیگران مفید هست،از مدیران خواهش می کنم که یکم بیشتر توجه کنن.
یکی از موضوعات مهم قرایت صحیح نماز هست ،<ذ> و <ث> با نوک زبان ادا می شود .
حروف دیگه ای خیلی مهم هست حروف <ظ> و <ض> و <و> هست که با زبان فارسی فرق دارد،از یکی خواهش می کنم مخرج ادای این حروف را برای دوستان توضیح بدن.
واقعا مرسی خیلی کمک کردین
پس حروف ( ص) نمیخواد اینجوری خونده بشه؟
سلام.
کلاّ تمام حروف <ص> و <ض> و <ط> و <ظ> و <ذ> و <ث> و <و> با زبان فارسی ما فرق دارند،که تمام این حروف در نماز هستن.
فرق حرف <س> با <ص> در این هست که حرف <س> را مثل همین که فارسی ادا می کنیم هست یعنی دندانها روی هم قرار می گیرند ولی حرف <ص> درشت تر ادا می شود همان طور که دندانها روی هم هست زبان به سقف می چسبه وکمی صدای سوت شنیده می شود،مثلا در سوره توحید (الله الصمد)که اگر با همان <س> ادا کنید معنا کاملا عوض می شود،خیلی دقت کنید.
بچه ها هم در بحث شرکت کنند.
در این شبها زیاد برای آقا و سرورمون دعا کنید ، به قول آقا بهجت (رحمة الله علیه) که می فرمود :امام زمانمون (عج) التماس دعای زیادی دارند.
اولین و آخرین دعاتون برای امام زمان (عج) باشه.
سلام.
حرف < و >
حرف خیلی مهمی هست که کمتر به این توجه می کنند و فکر می کنند که با زبان فارسی فرق نداره ولی اینتور نیست مخرج حرف <و > در زبان فارسی باحرف < ف > یکی هست ولی در زبان عربی حرف < و > به این صورت هست که برای ادای این حرف لبها غنچه می شود،و این حرف در سوره حمد زیاد هست.
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام.
تلفظ حرف <ظ> که در ذکر رکوع این حرف آمده ، برای تلفظ این حرف، زبان به سقف می چسبد (پشت دندانهای جلو ).
لینک مرجع