تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: آثار دعا کردن برای دیگران | حدیث از امام صادق (ع)
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دعا کردن, احادیث از امام صادق (ع), فواید دعا کردن برای دیگران, نجات از جهنم با دعا کردن برای دیگران
[تصویر:  97949_320.jpg]
امام جعفر صادق علیه السلام از پدرش نقل مى‌نماید که رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند:
هیچ بنده‌ای نیست که برای مرد یا زن مؤمنی دعا کند، مگر این که خداوند از جانب هر مرد و زن مومنی که در گذشته بوده است یا در آینده تا روز قیامت می‌آید، مانند آنچه را که دعا کرده است، به او باز می‌گرداند.

و همانا دستور مى‌رسد که بنده‌اى را به جهنم ببرند، و در حالی که او را روی زمین میکشند که به جهنم ببرند مردان و زنان مؤ من مى‌گویند: پروردگارا این همان کسى است که براى ما دعا مى‌کرد. شفاعت ما را در مورد او بپذیر، خداوند نیز شفاعت انها را پذیرفته و او را از جهنم نجات مى‌یابد.
متن حدیث:

عن محمد بن حماد الحارفی [الحارثی عن أبیه عن أبی عبد الله ع قال قال رسول الله ص ما من عبد دعا للمؤمنین و المؤمنات إلا رد الله علیه مثل الذی دعا لهم من کل مؤمن و مؤمنه مضى من أول الدهر و هو آت إلى یوم القیامه و إن العبد لیؤمر به إلى النار یسحب فیقول المؤمنون و المؤمنات یا ربنا هذا الذی کان یدعو لنا فشفعنا فیه فیشفعهم الله فیه فینجو من النار؛
کافی،جلد2،صفحه508- ثواب‌الاعمال و عقاب‌الاعمال صفحه347
منبع: http://jadide.ir
پس خواهشا در حق همه مسلمین و این حقیر نیز خیلی دعای خیر بفرمایید
امام صادق (ع)فرمودند:
✅از بزرگترين جادو سخن ‏چينى است؛ زيرا با سخن‏ چينى
ميان دوستان جدايى مى‏ افتد،
دوستان يكدل با هم دشمن مى ‏شوند
به واسطه آن خون‏ ها ريخته مى ‏شود
خانه ‏ها ويران مى ‏گردد و پرده ‏ها دريده مى ‏شود
✅ سخن ‏چين، بدترين كسى است كه روى زمين راه می‏رود.
لینک مرجع