تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: جمله هاي آموزنده اخلاقي با ذكر منبع
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
کاش مادر حرم داشت... Sad

بچه که بودم با خود میگفتم اگرجای مردم مدینه بودم

ذره ذره خاکش را جست و جو میکردم

تا برسم به مـ ز ا ر مادر...

اما اکنــون. . .

حتی دریغ از ذره ای تلاش برای ظهور فرزندش!!

مگر غیراین است که اگربیــاد،

به ما بی خبران عالم

خبر نشانی مــ ز ا ر مادر می دهد.. ؟ Sad

آقا شـ رمـ نـ د ه ا م. . .

کودکی و چه حال و هوای معصومانه ای!!

غبطه میخورم به حال کودکی هایم...

التمــ ـ ــاس دعـ ـا
نیازی به انتقام نیست. فقط منتظر بمان. آن ها که آزارت می دهند، سرانجام به خود آسیب می زنند و اگر بخت مدد کند،
خداوند اجازه می دهد تماشاگرشان باشی.

قلب ات را دنبال کن، اما، مغزت رابا خودت ببر.
[تصویر:  15.jpg]
خدایا...

در انجماد نگاه های سرد این مردم دلم برای جهنمت تنگ شده است!!!!!!!!
تغییر نکنید بخاطر اینکه آدمها دوستتان داشته باشند.

خودتان باشید و بدانید آدمهایی که لیاقتتان را دارند،

خودِ واقعی شما را دوست خواهند داشت . . .

.

.

.

اگر اعتماد می کنید مراقب باشید:

وقتی کسی پیش شما پشت سر دیگران حرف می زند

مطمئناً پیش دیگران نیز پشت سر شما حرف خواهد زد . . .

.
به‌نام جان آفرین

ماه مبارک رمضان، بهترین ماه‌ها، ماه میهمانی خدا، ماه خوبی‌ها، ماه شب‌های قدر، ماه دعا و نیایش، ماه رحمت و آمرزش و ماه خیر و برکت مبارک باد.

دوستان عزیز

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان

آیا تاکنون درشهری غریب وارد شده‌اید که نه جایی را بشناسید و نه اطلاعی از وضعیت آن شهر داشته باشید؟ به‌ خصوص اینکه ندانید در آن شهر به شما چه خواهد گذشت. آیا وسیله آسایش و رفاه برای شما فراهم شده یا وسیله شکنجه و عذاب؟ اگر دراین سرگردانی دوست یا آشنایی را ببینید که به استقبال شما آمده و شما را گرم درآغوش بگیرد و به شما خوش آمد بگوید آیا خوشحال نخواهید شد؟

و ما سفری در پیش رو داریم، سفری پر از هول و هراس، پر از بیم و امید، سفری حتمی، سفری بی‌اختیار و بی‌بازگشت، سفری تا بی‌نهایت، هرکدام از ما ره توشه‌ای برای این سفر جاودانی فراهم کرده‌ایم و به راستی نمی‌دانیم اعمال صالح ما چقدر توانسته است خطاها و گناهان ما را جبران کند. چراکه در آنجا به ذره‌ها نیز رسیدگی می‌شود.

آیا می‌خواهید در این سفر استقبال کننده‌ا‌‌‌‌ی داشته باشید؟ و یا می‌خواهید آشنایی، دوستی به دیدار شما بیاید؟ تا از هول و هراس شما کاسته شده و بیم‌های شما به امید تبدیل شود. آیا می‌خواهید پیامبران الهی حضرت آدم، حضرت ابراهیم، حضرت موسی، حضرت عیسی، حضرت نوح و حضرت محمد (ص) و دیگر اولیاء خداوند به استقبال شما بیایند؟ آیا می‌خواهید پیامبر ما از داشتن چنین امتی افتخار کند؟ اگر چنین است قبل از افطار یا بعد از افطار یا نیمه شب یا سحرگاه یا هر وقت توانستی در ماه مبارک رمضان و بعد از آن دو رکعت نماز بخوان و به هر پیامبری که می‌شناسی و یا نام او را می‌دانی هدیه کن.

وقتی دو رکعت نماز بخوانی و به حضرت ابراهیم(ع) هدیه کنی، درآن وقت حضرت ابراهیم به حضور حضرت محمد(ص) شرفیاب می‌شوند و به ایشان به خاطر داشتن چنین امتی تبریک می‌گویند و اظهار می‌دارند که در زمان من مردمانی مرا به خاطر دعوت به خدا پرستی در آتش افکندند ولی هزاران سال پس از آن، از امت آخر زمان کسانی برای من نماز هدیه فرستادند. و این افتخاری برای پیامبر اسلام خواهد بود.

بنابراین برای هر پیامبری که دو رکعت نماز بخوانی و هدیه بفرستی درآن روز موعود برای تشکر به استقبال و دیدارت خواهند آمد و فرشتگان و ملائک نیز با تبریک و تهنیت از شما استقبال می‌کنند.

استاد گرامی حاج حسن پورشبانان

درماه مبارک رمضان با زبان روزه دو رکعت نماز هدیه به محضر انبیاء و اولیاء اقامه می‌کنیم

((الهم صل علی ملائکتک و انبیائک و اولیائک و عبادک الصالحین))

خداوندا بر ملائک و انبیاء و اولیاء و بندگان صالحت درود بفرست.

اسامی پیامبران

حضرت محمد(ص) حضرت عیسی(ص) حضرت موسی(ص)

حضرت ابراهیم(ص) حضرت شعیب(ص) حضرت لوط (ص)

حضرت هارون(ص) حضرت اسماعیل(ص) حضرت اسحاق(ص)

حضرت صالح(ص) حضرت یعقوب(ص) حضرت یوسف(ص)

حضرت داود(ص) حضرت سلیمان(ص) حضرت زکریا(ص)

حضرت یونس(ص) حضرت ادریس(ص) حضرت عُزَیر(ص)

حضرت هود(ص) حضرت ایوب(ص) حضرت الیاس(ص)

حضرت دانیال(ص) حضرت جرجیس(ص) حضرت ذَی‌الکِفل(ص)

حضرت حَیقُوق(ص) حضرت خضر(ص) حضرت ذی‌القرنین(ص)

حضرت اسباط (ص) حضرت میشا(ص) حضرت نوح(ص)

حضرت متی(ص) حضرت ارمیا(ص) حضرت یوشع(ص)

حضرت شعیا(ص) حضرت تُورَخ(ص) حضرت شمعون(ص)

حضرت خالد(ص) حضرت حنظله(ص) حضرت شیث(ص)

حضرت طالوت(ص) حضرت آدم(ص) و حضرت هابیل(ص)

التماس دعا

نویسنده :خادمین حضرت خدیجه
قصه ها واسه بیدار کردن آدما نوشته شدن اما ما واسه خوابیدن ازشون استفاده می کنیم...
به آرامش رسیدن، نه با فراموش کردن زندگی بدست می آید و نه با غرق کردن خود در زندگی.

ارزش یک سال را دانش آموزی که مردود شده ، می داند.
ارزش یک ماه را مادری که فرزندی نارس به دنیا آورده، می داند.
ارزش یک هفته را سردبیر یک هفته نامه ، می داند.
ارزش یک ساعت را عاشقی که انتظار معشوق را می کشد ،
ارزش یک دقیقه را شخصی که از قطار جامانده ،
ارزش یک ثانیه را آنکه از تصادفی مرگبار جان به در برده، می داند...
اشیا از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکترند

[تصویر:  95398_866.jpg]
دکتر شریعتی - مجموعه آثار 35:
جنگ‌های صلیبی كه شد، آنها افتادند به جان ما، ما افتادیم به جان هم! «مسیحی‌ها» و «جهودها» یكی شدند، مسلمان‌ها صدتا شدند!:
سنی به جان شیعه، شیعه بجان سنی، ترك بجان فارس، عجم بجان عرب!
باز هر كدام تو خودشان کشمكش، دشمنی، بدبینی، جنگ و جدل:
حیدری، نعمتی، بالاسری، پائین سری، یكی شیخی، یكی صوفی ...
بعضی وقت ها دوست دارم وقتی بغضم میگیره خدا بیاد پایین اشکامو پاک کنه !

دستمو بگیره بگه : آدما اذیتت می کنن .؟!

بیا بریم پیش خودم . . .
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
لینک مرجع