تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: آسمان شب در کشورهای مختلف
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دیشب پرنورترین شب سال بود! (+عکس)
شب گذشته مورخ 10 آگوست سال 2014 میلادی و مصادف با 19 مرداد ماه سال 1393 ، ماه پرنورترین و زردترین شب خود را تجربه کرد.

به گزارش فرارو، شب گذشته ماه در نزدیکترین فاصله خود به زمین قرار گرفت تا کمی بزرگتر و همینطور زرد رنگ تر از شب های دیگر در آسمان ظاهر شود. ماه نیز همانند سیاره های منظومه شمسی در مدار بیضی شکل به دور خورشید می گردد و برخلاف مدارهای دایروی فاصله جرم گردش كننده در مدارهای بیضوی از جرم مرکزی ثابت نيست به طوری که گاهی در فاصله ی دورتر از جسم مرکزی و گاهی در فاصله ی نزدیکتری نسبت به آن قرار می گیرد. نزدیکترین فاصله را نقطه حضیض و دورترین فاصله را نقطه اوج مداری می‌ گویند. ماه از فردا صبح در حضیض مداری قرار می گیرد.

شب گذشته، ماه روشن و پر نوری در سراسر جهان قابل رویت بود. بنا به گزارشات منتشر شده، ماه 30 درصد روشن تر از حد معمول و همینطور 14 درصد بزرگتر از اندازه واقعی خود در آسمان به زمین تابید.

اسلام آباد، پاکستان

[تصویر:  374259_580.jpg]

نقطه مرزی بلغارستان و رومانی

[تصویر:  374260_311.jpg]

مرکز شهر لس آنجلس

[تصویر:  374261_974.jpg]

لهستان

[تصویر:  374262_271.jpg]

بیت المقدس

[تصویر:  374264_119.jpg]

کالیفرنیا

[تصویر:  374265_429.jpg]

براندنبورگ، آلمان

[تصویر:  374271_656.jpg]

رم، ایتالیا

[تصویر:  374272_239.jpg]

ریودوژانیرو، برزیل

[تصویر:  374275_292.jpg]

نیویورک، امریکا

[تصویر:  374276_575.jpg]

دوستان من خودم دیشب ساعت 4 دیدم خیلی هم تعجب کردم از این روشنایی
الله اکبر
شب بسیار قشنگی بود
با سلام و ممنون از عکسهای زیبایی که از این پدیده در اختیار ما گذاشتید . واقعا حیف از این زیبایی نیست که ما از دست میدیم ایکاش این خبر و خبرهایی از این قبیل را از رسانه ها بیشتر اطلاع رسانی میکردند تا همه لذت ببرند . شما زحمت کشیده این عکسها رو گذاشتید و ما با دیدن آن لذت بردیم .فردا شب من داشتم مطلبی رو مطالعه میکردم یکدفعه چشمم به ماه افتاد به نظرم اون شب هم ماه پائینتر بود هم روشنتر و زیبا تر . خدا رو شکر من نیز این عظمت رو دیدم .
لینک مرجع