تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: درس هایی از زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
[font=arial, helvetica, sans-serif]امام باقر علیه السلام روایت کرده است امام علی علیه السلام کارهای خانه را بین خود تقسیم کرده بودن حضرت زهرا سلام الله علیها خمیر کردن و نان پختن و رفت و روب را بر عهده گرفته بود و حضرت علی علیه السلام کارهای خارج از منزل را قبول کرده است . [/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]یک روز امام علی علیه السلام فرمودند در خانه چیزی داریم ؟ [/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها فرمودند : قسم به خدایی که بزرگی داشت سه روز است که در منزل چیزی ندارم از شما پذیرایی کنم . [/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]حضرت علی علیه السلام فرمودند : یا فاطمه چرا خبرم ندادید ؟ [/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]حضرت فاطمه سلام الله علیها فرمودند : پیامبر سلام الله مرا نهی فرمودند از شما چیزی بخواهم . حضرت فرمودند : زهرا جان مبادا از پسر عمویت درخواستی داشته باشی . ( بحار الانوار ج 43 ح 38)
[/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif] امام علی علیه السلام می فرمایند هر گز فاطمه زهرا سلام الله علیها مرا به خشم نیاورده و ناراحت نکرده است و هرگز با من در امری مخالفت نکرده است و هر موقع نگاه به ایشان می کردم از من غم و غصه و حزن بر طرف می شد . ( در مناقب ص 276 )[/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]
امام علی علیه السلام به شخصی از قبیله بنی سعد فرمودند می خواهید مطلبی از زندگیم برای شما بگویم . آن شخص گفت فدایت شوم .
امام علی علیه السلام فرمود : زهرا ( سلام الله علیها ) محبو ب ترین و عزیز ترین خلق خدا بود . آنقدر زهرا مرضیه آب با مشک کشید که در سینه اش طناب مشک بود آنقدر با آسیاب آرد کرد تا دستانش پاره بست آنقدر خانه را جارو کرد تا پیراهنش غبارآلود شد و آنقدر اتش روشن کرد که لباسش دود آلود شد . ( بحار الانوار ج 40 ص 82)
[/font]
اگر این خانم کار مهمی هم انجام داده باشد حتما از سرور زنان عالم خانم فاطمه زهرا(س)الگو گرفتند،
که اگر الگو ایشان غیر از آن بزرگوار باشند کاملا بی ارزش است.
و نهایتا برای همسرشان و دنیای فانی ارزشمند است.
و فردی با کلی اشکالات احتمالی نمی تواند الگوی زنان شیعه ما باشد.
ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرای راضیه س تسلیت عرض میکنم

سراسر زندگی بانو درس است و اسوه ی بانوان عالمند
لینک مرجع