تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: حرف های عادی بین اعضا
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
چه عجججججججججججججججججججججججججججججججب بالاخره بعد این همه مدت ما حضور دوستان رو دیدیییییییییییم اونم ییهووووووو با هم.
تو رو خدا همیشه بیاین.نذارین مثل روزای زمستون این سایت هم سرد بشه...
کاش یک نفر از اهل سنت هم تو این سایت عضو بود تا یکم همو به چالش بکشیم...
من خیلی دوست دارم اطلاعات خودم رو محک بزنم...
کسی میتونه این لطف بزرگ رو در حق منو بقیه دوستان بکنه که یک نفر از اهل سنت رو جذب کنه که یه مقدار تو این موارد بحث کنیم؟
شیعیان می‌گویند: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «انا مدینة العلم و علی بابها»، اما اهل سنت می‌گویند ایشان فرمودند: من شهر آن هستم و ابوبکر و عمر، سقف و دیوار (یا پایه‌های) آن هستند و علی باب آن! چگونه آنها را قانع کنیم؟
الف – روزی دو نفر که با هم اختلاف داشتند، جهت حکمیت نزد امیرالمؤمنین علیه‌السلام آمدند. شاکی گفت: او به من بدهکار است و بدهی‌اش را نمی‌دهد. متشاکی گفت: خیر، بلکه من بدهی خود را داده‌ام. حضرت فرمودند: به این که بدهی داشتی خودت اقرار کردی، حال باید پرداخت آن را اثبات کنی.

حال این دوستان در حدیث خود نیز به این که ایشان فرمودند: «و علی بابها»، اذعان کردند، حالا جنابان ابوبکر و عمر، در و دیوار این شهر باشند یا نباشند، بالاخره باید از این دروازه وارد شهر شد و نباید از دیوار پرید.
Rose جناب انتظار من با ایده شما مخالفم و دلایل خودم رو بیان خواهم کرد.اول شما بنابر جدیث از پیامبر اعظم که میفرمایند " به خوشبختان دانش الهام مى‏ شود و بدبختان از آن محرومند." که در موضوع حدیث نقل شده به سوال زیر را پاسخ دهید.
[تصویر:  rose.gif][تصویر:  rose.gif]
آیا براستی دانش واقعی بنابر فرموده پیامبر اعظم از راه مطالعه و سخنرانی و ... بدست می آید یا الهام میشود؟
حال بعد از پاسخ به این سوال بیایید به عنوان دو شیعه مباحثه کنیم.
«اقرا باسم ربک الذی خلق»
بخوان به نام پروردگارت که تو را خلق کرد.
شاید اگر مسئله ای مهم تر از خواندن وجود داشت اولین کلمه قرآن، با آن شروع می شد لذا نتیجه می گیریم که بالاتر از این کلمه وجود نداشته که خداوند پیامبر را دستور می دهد که آن را انجام دهد. و به همین دلیل است که بزرگان یکی از خصوصیات سوره علق را، وجوب یادگیری علم و درس خواندن می دانند.
مسئله علم؛ دانش و یادگیری سواد، همیشه مدنظر پیامبر (ص)، ائمه اطهار (ع) و قرآن کریم بوده است. آن جا که به قلم قسم یاد می کند و آنچه که می نویسد و آن جا که به تعلیم و تزکیه اشاره می نماید و ...
رسول خدا (ص) می فرماید: «عملوا و لا تعنفوا» ترجمه: علم بیاموزید و درشتی نکنید.» پس یادگیری علم و دانش بر همه کس چه غنی و چه فقیر واجب و لازم است و در این راه جای هیچ گونه تکبر و غرور وجود ندارد.
خداوند بزرگ به تمام انسان ها، آزادی را عنایت فرموده و این اجازه را به آن ها داده که در تحصیل علم و دانش با جدّیت و کوشش و در راه بهبود وضع معنوی و مادی به پیش بروند. و به آن مقامی برسند که از ملائکه هم برتر بلکه به مقام خلیفه ی الهی برسند.

علی (ع) می فرمایند:
ای مومن این علم و ادب بهای نفس تو است، در تحصیل آن بکوش. هر قدر بر دانش و ادبت افزوده شود، قیمت و ارج تو افزایش می یابد.»

و اما در پایان این احادیث و روایات به نظر بنده اگر مد نظر شما علمی همانند علم لدنی که پیامبران دارند مسلما الهام شدنیست اما غیر ائمه معصومین به نظر بنده علم قابلیت اکتساب دارد نه تنها برای شخص بلکه برای هرکه خواهان آن باشد.البته در این عالم معنوی استثنا هم فراوان وجود دارد که ساده ترین و ملموس ترین آنها میتوان به علم ساده ی ادبیات اشاره کرد که استاد شهریار در حال کسب آن بودند و گاهی الهاماتی به ایشان میشد همانند شعر معروفش درباره حضرت علی ...
در یک اجماع کلی میشه گفت ابتدای علم با اراده خود انسان و اکتسابیست اما در ادامه بسته به درجه شخص ممکن است با الهاماتی از جانب حق تکامل یابد...
علم مطلق کتاب مکنون است که نزد خداست و قرآن تنزیل آن است. قرآن جوهر است و با اندیشه و تفکر در قران با راهنمایی اولوالالبلب می توان این جوهر رادر وجود جاری و ساری کرد و به نهایت خداشناسی که دانش واقعی است و به زمان وابسته نیست دست یافت. این جوهره با الهام برای هر کسی معصوم و غیر معصوم ممکن است. و منظور پیامبر(ص) در این حدیث همین بوده است. پیشرفت در این سیطره ظرفیت انسان را افزایش میدهد. و آمادگی برای درک حقایق و هر علمی آماده میگردد.
ولی علم مادی باید دسته بندی و تفسیر گردد. ولی بر دونوع است. نافع و غیر نافع. نافع در جهت خداشناسی سود مند است. کمال این علم موجب خداشناسی میگردد. و این علوم وحدت دارند و همگی یک ریشه دارند.
nilforoosh عزیز یه مقدار تخصصی بحث کردی.امیدوارم دوستان با این الفاظ آشناییت داشته باشند ولی خوب این هایی که شما عرض کردین یه مقدار کتابی و حوزه ای بود.فکر میکنم به بیان ساده تر همون عرض بنده باشه.
به هر حال من تو این زمینه ادعای خاصی ندارم.عرض من چیز دیگه ای بود.درسته از این راه هم میشه به اون موضوع پرداخت ونهور زدلی به نظرم لقمه دور سر دور زدنه...
به هر حال ممنون...
Rose انتظار عزیز باید بگم در مورد اصل علم حرف زدیم. ولی من مقصودم اینه که افراد به جای اینکه عمر خود را صرف پر کردن مغز خود از علوم مادی که به خداشناسی منجر نمیشه بکنن و به جای به چالش کشیدن یک سنی بیاییم حالا که کنار همیم ظرفیت وجودی خومون را با کمک هم بالا ببریم و ظرفیت دل را برای دریافت حقایق و ظرفیت مغز برای دریافت علوم نافع بالا ببیریم. اگر کسی دل سپرده خدا باشه همه حرفاش و همه اعمالش در یک جهت و یک چیز را میگن. ببینیم اینطوری میشیم؟
1. ما از اين پيامهاي تبليغاتي زياد داشتيم و در صورت ديده شدن به ما اطلاع دهيد تا طبق قانون پاك شود و لطفا وارد مذاكره با شخص نشويد چون آنان فقط يك ارسال ميگذارند و آن هم تبليغاتي و مي روند كه ممكن است توسط نرم افزار هم باشد نه شخص.

2. لطفا مبحث علم را در بحث داغ ادامه دهيد. و هر گاه حس كرديد بحث خوابيده،‌اينجا لينكش را جهت ياداوري بگذاريد و دعوت كنيد تا دوستان بيان.

سپاس
روز آخر پاییز همزمان با اربعین (چهل روز اشک زینب.دوری برادر.سختی راه.مصیبت دختر 3 ساله.شکنجه.مجلس یزید...)

پاییز تموم شد ولی زخم سینه آقامونم تموم شدنیه؟داغ علی اصغر تموم شدنیه؟زار زدن رباب چی؟

بیاین احترام این شب و نگه داریم.یه سال تخمه و آجیل نخوردن جای دوری نمیره.مادرش زهرا جبران میکنه.

بیاین به احترام مادرش امشب و محزون تر برگزار کنیم
یلدا، مجالى است براى مرور هر آن‌چه روزگارى، سرمشق خوبى‌هایمان بوده‌اند؛
و امروز بر روى طاقچه عادت‌هایمان غبار مى‌گیرند!
"یلداتون مبارک"

شب یلدا قدم آهسته بردار/کمی هم احترام ما نگهدار /تو می بینی ربابم غصه دار است/بنی هاشم هنوزم داغدار است/صدای العطش در گوش مانده/بدن ها بی کفن هر گوشه مانده/شب یلدا تو هم چله نشین باش/ سیه پوش غم سالار دین باش/ک

دوستان تو زیارت اربعین منم دعا کنید.منو همسرم خیلی محتاج دعاهای شما عزیزان پاک هستیم...
التماس دعا
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
لینک مرجع