تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: آموزش احكام
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
سلام.

1. فکر می کنم جایز نباشه فیش غذای باطل شده رو روز دیگه ای استفاده کرد.
در هر صورت فکر کنم همه جا دیگه کارتی شده، اصلاً چنین امکانی وجود نداره Big Grin
سلام.

ممنون ،حالا شاید بازم فیش باشه Big Grin

2- حکم خونی که گاهی در تخم مرغ پیدا می شود ،چیست؟؟
3- غیبت در مورد مسائلی که اگر درباره آن صحبت نشود ،حل نمی گردد (مثلا درباره استادی که خوب درس نمی دهد) چه حکمی دارد؟؟
:blushد:r سلام در مورد سوال اول اشکال دارد و وضو صحیح نیستial]درمورد 2 سوال بعدی فکر میکنم باید دوباره وضو گرفتسوالی دارمدر مسح پا میزان تری پوست چقدر باید باشد؟ سوال دوم اینکهاز روی ناخن شصت پا تا روی استخوان پا باید همه این محدوده خیس شود یا اگربه اندازهباریکی چوب کبریت هم باشد کافیست؟ لطفا راهنمای کنید مرا چون این شبه باعش شده چند بار وضو بگیرم التماس دعا[/font][/size]
1-صحیح نیست درمورد سوالهای بعدی فکر کنم باید دوباره وضو گرفت
AngelBig Grin1-صحیح نیست درمورد سوالهای بعدی فکر کنم باید دوباره وضو گرفت
سوالاتی در باره وضو داشتم اگر ممکنه جواب میخواستم با تشکرHeartBlush
سلام فهیمه جان

به تالار خوش اومدی،عزیزم شما هر چند تا سوال خواستید بپرسید،ان شاءالله اگه اطلاع داشتیم جواب می دیم،اطلاع هم نداشتیم تحقیق می کنیم ...
خلاصه خوشحال میشیم بتونیم کمک کنیم.

مقدار "مسح پا" از لحاظ درازا، سر انگشت ها تا مفصل (مچ پا) است و از لحاظ پهنا کافی است به اندازه ی یک انگشت مسح کند ولی بهتر است که به اندازه ی پهنای سه انگشت بسته باشد و بهتر از آن مسح کردن تمام روی پا با تمام کف دست است.

*باید پای راست را پیش از پای چپ مسح کند.واجب نیست مسح پای راست با دست راست و مسح پای چپ با دست چپ باشد،گرچه موافق احتیاط است.

التماس دعا

[تصویر:  emam_hasan_a02.jpg]
سلام.

معذرت بابت غیبت طولانی.
احکام مربوط به دانشگاه ودانشجوها را ادامه میدیم،امیدواریم بچه ها در این بحثها شرکت کنن.

1- حکم نگاه کردن به صورت استاد زن،درهنگام تدریس چیست؟؟

2- استاد ما بدحجاب است وحجاب شرعی رارعایت نمی کند ودر هنگام نوشتن مطالب روی تخته سیاه،دست وموهای سر او،بیش از اندازه ظاهر می شود،تکلیف چیست؟؟

[تصویر:  Imam_Ali_Shahadat89-2.jpg]
سلام

1)همه مراجع (بجز صافی) :

اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد ، اشکالی ندارد.

آیت الله صافی :

بدون قصد لذت نیز بنا بر احتیاط واجب جایز نیست. ولی اگر نگاه اتفاقی باشد ، اشکالی ندارد.

2)آیات عظام امام ، خامنه ای ، صافی ، فاضل و نوری :

نگاه به او هر چند بدون قصد لذت ، اشکال دارد.

آیت الله بهجت :

نگاه به او هر چند بدون قصد لذت ، جایز نیست.

آیات عظام تبریزی ، سیستانی ، مکارم و وحید :

اگر از زنان بی باک است که او را امر به حجاب کنند ، اعتنا نمی کند; نگاه به او -بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام- اشکالی ندارد.

[تصویر:  1_321132506341492101471112155.png]
سلام ممنون از جواب.

1- برگزاری جشن هاومراسم در دانشگاه _که در آن دختران وپسران مختلط اند_ چه حکمی دارد؟؟

2- آیا دانشجویان دختروپسر ،می توانندبه طور مشترک به اردوهای تفریحی وسیاحتی بروند؟؟
سلام.

1- اصل اجتماع دختران وپسران در یک مجیط اشکال ندارد ،ولی اگر بانوان حجاب کامل را رعایت نکنند وآقایان نگاه گناه آلود داشته باشند ومحرمات (از قبیل موسیقی حرام) انجام گیرد اجتماع آنان در آن محل جایز نیست .

2- با توجه به اینکه اختلاط دختران وپسران باعث مفسده است باید از آن اجتناب کرد.
سلام.

1- بعضی از گناهان (مانند بدحجابی ) به حدی است که اگر بخواهم تمام وقتم رابرای آن سپری کنم بازهم نمی توانم به تکلیف خود عمل کنم واز کار وزندگی می افتم در این صورت تکلیفم چیست؟؟

2- اگر گوش دادن به موزیک باعث نیرو گرفتن وایجاد علاقه به کار باشد ،چه حکمی دارد؟؟
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
لینک مرجع