تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: حضورتان را با صلوات و اذكار روز اعلام فرماييد
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
[تصویر:  58127929237121898144.jpg]

[تصویر:  69010595329995025218.jpg]
[تصویر:  do.php?imgf=1_13271964921.gif]

[تصویر:  pichak.net-45.gif]السلام عليك يا بقية الله [تصویر:  pichak.net-45.gif]

الغوث
ادركني
العجل

الحمدالله
[تصویر:  nabi11.jpg]

آثار و فواید صلوات

* رهنمود پيامبر (صلی الله علیه و آله) برای فرستادن صلوات

ابو سعيد خدرى مى گويد: عمار ياسر به پيامبر صلى الله عليه و آله گفت : دوست دارم به قدر عمر نوح در ميان ما زندگى كنى ! پيامبر صلى الله عليه و آله فرمود: اى عمار! زندگى من در ميان شما براى شما خير است و فوت من نيز شر نخواهد بود؛ چرا كه در حال حيات من ، پيش من مى آييد و عرض حال مى كنيد و من هم از خدا براى شما طلب غفران مى كنم ؛ ولى پس از وفات من ، صلوات بفرستيد؛ زيرا اسم‌هاى شما، پدر و مادران تان و اقوام تان بر من عرضه خواهد شد، اگر در آن ليست اسامى ، اعمال نيك شما ضبط شده باشد، خدا را سپاس مى گويم و اگر غير آن باشد از خداوند متعال براى شما، طلب غفران از گناهان شما را دارم).

پرورش روح ، ج 2، ص 340

* سیره امام رضا (علیه السلام) در فرستادن صلوات

امام رضا - عليه السلام - هنگام صبح پس از نماز و پس از سلام ، در جايگاه نماز مى نشست و به تسبيح و حمد و تكبير و تهليل خدا مشغول مى شد، و به پيامبر و آل او صلوات مى فرستاد تا اين كه خورشيد طلوع مى كرد.

بحارالانوار، ج 49، ص 92؛ سيره رضوى ، ص 20 – 19

* رفع فقر به واسطه صلوات

از سهل بن سعد روايت شده است كه : مردى خدمت رسول خدا - صلى الله عليه و آله - آمد و از فقر شكايت كرد، آن حضرت فرمود:

وقتى داخل خانه خود شدى سلام كن - خواه كسى در خانه باشد و خواه نباشد - و بر من سلام فرست ، و بعد از آن سوره اخلاص بخوان .

و آن مرد، چنان كرد و در اندك روزى توانگر گرديد، چنان كه بر همسايگان و خويشان خود افاضه مى نمود.

* نورانيت دل

خضر نبی عليه السلام در محضر امام حسن مجتبى عليه السلام حاضر شد و سؤ الاتى را با وى در ميان نهاد، و از جمله پرسيد: چرا آدمى گاهى مطالبى را كه مى داند به ياد نمى آورد؟

امام پاسخ فرمود: قلب بشر بر حق استوار است و با حق عجين گشته و روى حق روپوش نهاده شده است ، پس اگر بر محمد و آل محمد سلام و درود كامل بفرستد، قلب او نورانيت خاصى پيدا مى كند، و آن چه كه از ياد برده دوباره به خاطرش مى آيد. اگر صلوات بر محمد و آلش نفرستد و يا آن كه صلوات ناقص بفرستد، آن روپوش همچنان بر روى حق برقرار خواهد بود و در اين صورت است كه انسان آن چه را كه به ياد دارد نيز فراموش مى كند.

پرورش روح ، ج 2، ص 352.

منبع : حوزه‌نیوز

الحمدالله

[تصویر:  www.roozgozar.com-058.gif][تصویر:  shanbeh.gif]

[تصویر:  salavat.gif]
Roseالسلام عليك يا رسول اللهRose

[تصویر:  1_banner0.jpg]
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر:  1_banner1.jpg]
در فضیلت صلوات بر محمد و آلش

ابن فضال گويد: حضرت رضا عليه السلام فرمود: هر كس قدرت ندارد كفاره گناهان خود را بدهد، بايد بر محمد و آل او عليهم السلام صلوات بفرستد، كه صلوات گناهان را از بين ميبرد.
و نيز فرمود: صلوات بر محمد و آل او در نزد خداوند ثواب تكبير و تهليل را دارد.
عبد اللَّه بن المغيره گويد: از حضرت رضا عليه السلام شنيدم مى‏ فرمود :
هر كس بعد از نماز صبح و مغرب قبل از اينكه از جاى خود حركت كند و يا با كسى سخن بگويد بر حضرت رسول صلى اللَّه عليه و آله صلوات بفرستد و بگويد: «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِيماً، اللهم صل على محمد النبى و ذريته» خداوند متعال صد حاجت او را روا ميكند هفتاد حاجت در دنيا و سى حاجت در آخرت[font="][1]
.
حضرت رضا فرمود: صلوات از جانب خداوند رحمت، و از طرف فرشتگان تحيت و پاكى، و از طرف مؤمنين دعاء است، و هر كس ميخواهد آل محمد عليهم السلام را خوشحال كند بگويد: «اللهم صل على محمد و آل في الاولين و صل على محمد و آل محمد في الآخرين» تا آخر.
هر كس اين صلوات را بخواند گناهانش محو شده و لغزش‏هايش پوشيده ميگردد، خوشحاليش دائم و دعايش مستجاب مى‏شود، به آرزوى خود ميرسد و رزقش زياد ميگردد، و بر دشمنانش پيروز شده و همه خيرات و نيكيها به او روى آورده و در بهشت با حضرت رسول هم‏نشين مى‏شود.[font="][2][/font]
ابوطلحه زید بن سهل انصاری از پدرش نقل می کند که روزی پیامبر را شاد و خندان دیدم، گفتیم آثار شادی در چهره تان می بینیم.
رسول خدا فرمود:
فرشته ای نزدم آمد و گفت:
ای محمد پروردگارت می گوید:
خشنود نیستی از اینکه کسی از امت تو بر تو صلوات نمی فرستد، مگر اینکه من برای او ده بار صلوات می فرستم و سلام نمی کند مگر اینکه ده بار سلامش می کنم.
همه ی این احادیث نشان از عظمت محمد است.
محمدی که با آمدنش آتشکده خاموش می شود و بت ها سرنگون می شوند.
محمدی که با آمدنش نعمت الهی را هم بر تمام دنیا ، حتی قریش نادان هم می آورد.
چون او محمد است و ستوده و نعمت العالمین.[font="][/font]
[[font="]1][/font]اخبار و آثار حضرت امام رضا عليه السلام ص 558
[font="][2][/font]همانص 559.

[/font][تصویر:  28.jpg]
[تصویر:  1_h.mahdi.aj__3_.gif]
[تصویر:  goleroz.gif][تصویر:  salavat.gif][تصویر:  goleroz.gif]
[تصویر:  1_2rzqk60.jpg]
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
لینک مرجع