تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: حکم چت کردن با جنس مخالف؟؟؟!!!
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام دوستان فکر کنم مهم ترین سوال که می تواند برای بیشتر کاربران متدین و مذهبی اینترنت مطرح شود این باشد من در این زمینه از مجتهدین هم سوالاتی کردم و تنها پاسخ های که شنیدم در اختیارتان قرارمی دهم امیدوارم اگر شما هم اطلاعاتی و افکاری در این زمینه داشته باشید در راهنمایی این جانب اعلام کنید
سوال:
چت کردن در فضای مجازی با جنس مخالف چه حکمی دارد؟؟؟؟Huh
پاسخ های دریافتی:Heart
همه علما:اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد ، اشکال ندارد .
تبصره: البته اگر جنس مخالف زن جوان باشد بهتر است گفت وگوی با او (هرچند بدون قصد لذت هم باشد)،ترک شود
من دلیل این تبصره رو نمی دنم اگه کسی می تونه راهنمایی کنه؟اخه وقتی میگه بدون ترس افتادن در گناه حالا چرا گفته که باید با دختر جوان نباشه؟؟؟ما که رعایت می کنیم چه فرقی داره ؟؟؟؟
سلام
اول اینکه تفاوت های زیادی بین خانم و آقا وجود دارد و مهمترین آن این است که غریزه های وجودی آنها کاملا متفاوته .....
یک مرد می تواند حتی با یک صحبت ساده به گناه بیافتد و لذت ببرد ولی یک زن حتی با وجود ساعت ها صحبت هیچ حسی درونش بوجود نمیاید ...
و اما جواب سوال شما
زیرا چت کردن حتی بدون قصد گناه و با یک خانم جوان موجب به گناه افتادن مرد میشود و غریزه ی وجودی اش ناخودآگاه فعال میشود و این چیز ها دست خود مرد نیست مرد نمیتواند مخصوصا یک پسر از به گناه نیفتادن در چت کردن خصوصا با یک خانم جوان اطمینان حاصل کند ... شهید مطهری توضیحاتی در مورد این تفاوت ها دادن ولی متاسفانه به یاد ندارم در کجا ...........
یا حق .............

درضمن گفته شده که بهتر است که این کار ترک شود وووووووووووووووووو
به نظر من اگر افراد دچار گناه نشن و گفتگوی علمی داشته باشن چرا که نه؟
درست اینم که گفته اگه ...............
اولا چت کردن و بحث علمی ده در هزار ....
بعدشم موضوع چت یک فرد با جنس مخالف و یک خانم جوان .....
خوب چه چیزیه که 2 تا پسر و دختر جوان با هم بحث علمی کنن خوب برن با یه مرد و یا کلا با یکی دیگه بحث علمی کنن چیزی که زیاده آدم
اینا همش بهونه است و ووووووووووووو(منظورم شما نیستید)
بعدشم ناخودآگاه بحث میتونه به جاهای دیگه ای هم بکشه بعدشم آدم حتما نباید حرف های عاشقانه بزنه تا به گناه برسه همونطور که گفتم آقایون حتی با یک سلام و احوال پرسی ساده هم ممکنه به گناه کشیده بشن و همین که طرف مقابلی که باهاش چت می کنه یه زن باشه (تصور) حالا میخواد بحث علمی بشه یا نشه برای زمینه گناه کافیه
دیگه حالا این نظرات من بود امیدوارم جای هیچ سوالی پیش نیاد و ......
اگه این بحث رو هم زودتر تمومش کنیم بهتره چون برای توجیه حرف هایی زده میشه که در شأن تالار نیست و........شاید جسارت تلقی بشه و ووووووووووو
اللهم عجل لولیک الفرج
با سلام خدمت همه دوستان و سروران.

بحث خیلی خوبیه که شروع شده.

بنظر من بهتره دوستان صاحب نظر ،ابراز عقاید کنند.

دل شکسته گرامی بحث توجیه نیست اگر لازم باشد که هست بهتر است محکوم و ریشه کن شود.
سلام خدمت شما دوستان خوبم
ولی دل شکسته عزیز میدونید اگر با ماندن در یک جای دور افتاده و به دور از یک جامعه بخواهیم زاهد باشیم این زاهد بودن به هیچ دردی نمی خورد مهم این است که همه چیز باشد و تو بتوانی غرایز خود را کنترل کنی ما باید جنبه این را داشته باشیم که و بتوانیم ایمانمان را کنترل کنیم و به حدی برسانیم که بتوانیم غرایز خود را در مواجه با یک دختر و یا یک پسر کنترل کنیم و دچار عشق های کاذب نشویم فکر نکنم سلام و احوال پرسی کردن برای کسی که ایمان مستحکمی دارد زمینه ساز گناه باشد
به همین دلیل است که مولی متقیان فرمود زمانی فرا خواهد رسید که نگه داشتن ایمان از نگه داشتن اهن گداخته در دست سخت تر خواهد بود پس از نظر من جواب شما ببخشید جسارت نمی کنم منطقی نیست

آیا حرف حق گفتن عقب افتادگیست
پشت پا بر دین زدن آزادگیست
جوری که بعضی دوستان میگن و با احترام به نظر مجتهدین توی دانشگاه که توی یک کلاس اکثرشون خانمن بعدا باید فرد جنبه هم داشته باش منم قبول دارم غریزه در همه است ولی فرد بدون ارتباط با بیرون انگار زندانی البته در حد نرمال نه حرف هایی که با هنجار جامعه مشکل داشته باش
چراشو من بگم؟

وقتي مولا علي (ع) كه قرآن ناطقه در زمان جوانيشون با دختران جوان حتي در حد سلام عليك هم سخن نميگفتن

ديگه ما كه ايمانمون از ايشون قوي تر نيست؟ و ايشون به عنوان الگو عمل مي كردن درسته؟

بهتره با خودمون روراست باشيم
و زمينه به خطر افتادن و گناه رو حتي بهش فكرم نكنيم.

الانم مراجع ميگن سخن گفتن با نامحرم در حد ضرورت نه ايكه دو ساعت با طرف حرف بزني حتي حرف عادي هم لزومي نداره.
کتاب مشکاه الانوار ص 186

ترجمه عطاردي

بله شما فرموديد منبع بنده هم عرض كردم.

در سايت اسك دين هم پرسيدم گفتن كه امام علي در جواني به خانم هاي جوان ابتدا به سلام نمي كردند.
ممنون هدهد صبا از اینکه منبع رو اعلام کردید
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع