تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: دعاهاي قنوت
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
دوستان لطفا تو اين قسمت دعاهايي كه در قنوت بشه خوند رو قرار بديد تا كم كم با هم يك بانك دعاي دست درست كنيم! ترجمه و تفسيرش رو هم اگه بنويسيد خيلي عاليه!!
(۱۸ فروردين ۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ عصر)shahed نوشته: [ -> ]سلام
دوستان لطفا تو اين قسمت دعاهايي كه در قنوت بشه خوند رو قرار بديد تا كم كم با هم يك بانك دعاي دست درست كنيم! ترجمه و تفسيرش رو هم اگه بنويسيد خيلي عاليه!!

سلام Shahed عزيز
ممنون ايده ي زيباييهRose
فكر ميكنم بهتر باشه كه در موضوع ذكر قنوت ادامش بديم.
سلام
خب نه! خداوكيلي جاي همچين موضوع زيبايي تو انجمن فرهنگي هنري قسمت گوناگونه!!!! من تمام موضوعات داخل ادعيه و زيارات رو گشتم حس كردم جاي همچين موضوعي خاليه براي همين اين موضوع رو باز كردم. بهر حال
ممنون از راهنماييتون.
(۱۸ فروردين ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ عصر)shahed نوشته: [ -> ]سلام
خب نه! خداوكيلي جاي همچين موضوع زيبايي تو انجمن فرهنگي هنري قسمت گوناگونه!!!! من تمام موضوعات داخل ادعيه و زيارات رو گشتم حس كردم جاي همچين موضوعي خاليه براي همين اين موضوع رو باز كردم. بهر حال
ممنون از راهنماييتون.

سلام
من منظورم اين نبود كه جاي چنين موضوعي "انجمن فرهنگي هنري قسمت گوناگون" هستش[تصویر:  rollingf.gif]
به خاطر اين گفتم كه موضوع تكراري ايجاد نشه
هر جا صلاح ميدونيد ايجادش كنيد[تصویر:  rainbowf.gif]
سلام
مشكات گرامي من با خودم فكر نكردم كه شما منظوري داريد!Cowboy دارم دعاهاي اونجا رو مطالعه ميكنم خيلي هم عالين ماشالله كم كاستي نداره اين تالار! حتما اين موضوع رو همونجا ادامه ميدم! يه حرفايي تو ذهنم هست دوست دارم مرتبشون كه كردم بعد بگذارمشون ايشا لله ارزش خوندن داشته باشن.Rose
بهترین دعا، دعای بر فرج امام زمان (عج) است...اللهم کن لولیک ....
ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا على القوم الکافرين (آيه ي 250 سوره بقره)
"پروردگارا! پيمانه شکيبايى و استقامت را بر ما بريز! و قدمهاى ما را ثابت بدار! و ما را بر جمعيّت کافران، پيروز بگردان"

ربنا تقبل منا انک انت السميع العليم(بخشي از آيه ي 127 سوره بقره)
" پروردگارا از ما بپذير، که تو شنوا و دانايى "

لا يکلف الله نفسا الا وسعها لها ما کسبت و عليها ما اکتسبت.
خداوند هيچ کس را، جز به اندازه تواناييش، تکليف نمي کند. (انسان،) هر کار (نيکى) را انجام دهد، براى خود انجام داده؛ و هر کار (بدى) کند، به زيان خود کرده است.

ربنا لا تؤاخذنا ان نسينا او اخطانا ربنا و لا تحمل علينا اصرا کما حملته على الذين من قبلنا ربنا و لا تحملنا ما لا طاقة لنا به و اعف عنا و اغفر لنا و ارحمنا انت مولانا فانصرنا على القوم الکافرين (آيه ي 286 سوره بقرة)
پروردگارا اگر ما فراموش يا خطا کرديم، ما را مؤاخذه مکن. پروردگارا تکليف سنگينى بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغيان،) بر کسانى که پيش از ما بودند، قرار دادى! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداريم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوى، ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده، تو مولا و سرپرست مايى، پس ما را بر جمعيّت کافران پيروز گردان.

ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هديتنا و هب لنا من لدنک رحمة انک انت الوهاب (آيه ي 8 سوره آل عمران)
«پروردگارا! دلهايمان را، بعد از آنکه ما را هدايت کردى، (از راه حق) منحرف مگردان! و از سوى خود، رحمتى بر ما ببخش، زيرا تو بخشنده ‏اي.

ربنا افرغ علينا صبرا و توفنا مسلمين (آيه ي 126 سوره اعراف)
بار الها! صبر و استقامت بر ما فرو ريز! (و آخرين درجه شکيبائى را به ما مرحمت فرما) و ما را مسلمان بميران.

ربنا انک جامع الناس ليوم لا ريب فيه ان الله لا يخلف الميعاد (آيه ي 9 سوره آل عمران )

پروردگارا تو مردم را، براى روزى که ترديدى در آن نيست، جمع خواهى کرد؛ زيرا خداوند، از وعده خود، تخلّف نمى‏کند. (ما به تو و رحمت بي ‏پايانت، و به وعده رستاخيز و قيامت ايمان داريم.)

ربنا اننا سمعنا مناديا ينادي للايمان ان امنوا بربکم فامنا ربنا فاغفر لنا ذنوبنا و کفر عنا سيئاتنا و توفنا مع الابرار (آيه ي 193 سوره آل عمران)
پروردگارا ما صداى منادى (تو) را شنيديم که به ايمان دعوت مى‏کرد که: «به پروردگار خود، ايمان بياوريد» و ما ايمان آورديم؛ پروردگار! گناهان ما را ببخش و بديهاى ما را بپوشان! و ما را با نيکان (و در مسير آنها) بميران.

" ربی زدنی علما "
خدایا علمم را زیاد کن

‌« رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ»
(پروردگارا به ما در دنيا نيکى و در آخرت هم نيکى عطا کن، و ما را از عذاب آتش نگاه دار).
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
دعا کبوتر عشق است بال و پر دارد
بخوان دعای فرج را که یوسف زهرا
زپشت پرده غیبت به ما نظر دارد

بهترین دعای قنوت دعای فرج است
رب اغفرلی ولوالدی وللمومنین یوم یقوم الحساب
با سلام-دوستای گلم این دعا به دلیل محتوی بالا زیاد توصیه شده-دوست خوبمونم بهش اشاره کردن

ربنا اننا سمعنا مناديا ينادي للايمان ان امنوا بربکم فامنا ربنا فاغفر لنا ذنوبنا و کفر عنا سيئاتنا و توفنا مع الابرار (آيه ي 193 سوره آل عمران)
پروردگارا ما صداى منادى (تو) را شنيديم که به ايمان دعوت مى‏کرد که: «به پروردگار خود، ايمان بياوريد» و ما ايمان آورديم؛ پروردگار! گناهان ما را ببخش و بديهاى ما را بپوشان! و ما را با نيکان (و در مسير آنها) بميران.
Heartالتماس دعاHeart
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع