تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: مشکل
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
یه مشکلی به ذهنم رسیدUndecided
تا حالا دیدید بعضی ها حرف زدنشون یه مدلیه یعنی با حرف زدنشون ممکنه- هم از روی عمد هم نباشه- ولی دیگران رو ناراحت میکنن یا به عبارتی زبونشون نیش داره.
فکر میکنید راه حلی برای این مشکلشون پیدا میشه چطوری میتونن این کار رو ترک کنن البته من فکر میکنم بعضی وقت ها این طوری بودن خوبه موافقید هر کسی نظرشو بگه آخر هم به یه جمع بندی برسیم که این صفت چه جاهایی میتونه یقه طرفو بگیره؟ اول بگیم اصلا این کلا میتونه خوب باشه یا بد بعد موردی بگیم کجا میتونه بد باشه یا خوب .
من خودم اول بگم که این کار بیشتر وقت ها و موقعیت ها بده.
حالا شماها بگید.
چرا فقط تشکر میکنید خب نظرتون رو بگید دیگه!
بله عجب چيز بديه اين نيش و كنايه.
به نظرم گاهي كه آدمها مثلا ميخوان حرفشون يا اعتراضشون رو مستقيم نگن كه طرف دلخور بشه با كنايه غير مستقيم ميگن اما بدتر ميشه.
اگه همه جنبه شون بالا باشه ميشه در عين احترام و مهربوني و دوستانه حرف رو زد.
البته اگه اينقده خوب حرف بزنيم ديگه خيلي نازي به جنبه هم نيست و همه مي پذيرند.
سلام
به نظر من در هیچ شرایطی زخم زبان زدن خوب نیست[تصویر:  1713.gif]
و واقعاً چقدر بده که آدم ناخواسته به کسی زخم زبان بزنه.
ولی خوب حتماً مصداق هایی تو ذهنتون هست که میگید شاید یه جاهایی بد نباشه [تصویر:  1330.gif]
شاید بعد از شنیدن مصادیق تجدید نظر کردم.

حضرت على (عليه السلام ) فرمودند:
طعن اللسان امض من طعن السنان.
زخم زبان از زخم نيزه عميق تر است.
بنابر اين ، مبادا به خود اجازه دهى كه كسى را شماتت كنى و يا قلب او را با نيش زبان خود به درد آورى .

ضـرب المـثـل معروفى است كه مى گويد:
زخم شمشير خوب مى شود، ولى زخم زبان خـوب نـمـى شود.
سلام علکیم ،
به نظر بنده هم زخم زبان زدن در هیچ شرایطی پسندیده نیست . اما در لفافه یا کنایه سخن گفتن در مواردی فی المثل حفظ آبروی مومنی جهت بیان حقیقت امر به وی بلا اشکال می باشد.

نیش دار سخن گفتن نه تنها مشکلی را رفع نمی نماید بلکه موجب تیره تر شدن روابط و کسیختن روابط انسانی می شود .
سلام
من فکر میکنم بعضی وقتا با بعضی کسا نمیشه درست حرف زد یعنی اگه درست حرف بزنی اصلا به حسابت نمیارن.
مثلا فرض کنید شما یه شهروند عادی هستید و گلایه ای از یه وزیر یا رئیس دانشگاه یا یه کسی که پست مهمی داره، دارید.
وقتی میخواید انتقاد کنید اصلا به حرف شما توجه نمیشه ولی اگه یه کم کنایه دار بشه میتونه تاثیرش بیشتر بشه.
البته قبول دارم این نوع حرف زدن زیاد به درد نمیخوره در پست های بعدی در مورد مشکلاتی که میتونه در زندگی افراد پیش بیاره صحبت کنیم البته اگه نظر دیگه ای کسی داره حتما بنویسه یا اگه حرف من غلطه اصلاح کنید.
در خانه اگر دوستان هستند
یک حرف بس است

ضمنا مشت نمونه خروار است
البته این اعمال بیشتر اوقات از افراد مریض سر میزنه تا ادم عادی
بعضی ها هم حاضر جواب هستن برا حرف رک یا ساده تو یه تیر آماده شلیک دارن و درست میزنن به خال
جنبه ها و نگرش ها می تونه مختلف باشه

بستگی به دل بزرگ طرف داره
می تونه دریا باشه و هرچی سنگ به طرفش پرتاب بشه بره تو عمق و اصلا اب از اب تکون نخوره

میتونه کوه باشه و فوری جواب منعکس کنه به کنایه و زخم زبان زننده
لینک مرجع